Aktualności
Dom > Aktualności > Wiadomości firmowe nt Kompletny przewodnik po powietrznych pompach ciepła
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się teraz

Kompletny przewodnik po powietrznych pompach ciepła

2022-04-09

Najświeższe informacje o firmie Kompletny przewodnik po powietrznych pompach ciepła

Myślisz o instalacji powietrznej pompy ciepła?Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej niskoemisyjnej alternatywie grzewczej.

 

Zdecydowałeś się już na powietrzną pompę ciepła?

 

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Powietrzna pompa ciepła działa podobnie jak lodówka działająca w odwrotnej kolejności, aby ogrzać dom.Oto jak to działa:

Powietrze zewnętrzne jest wdmuchiwane przez sieć rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym.Powoduje to podgrzanie czynnika chłodniczego i zamienia się z cieczy w gaz.

Gaz ten przechodzi przez sprężarkę, która zwiększa ciśnienie.Kompresja zapewnia również więcej ciepła – podobnie jak wąż powietrza nagrzewa się, gdy zwiększasz ciśnienie powietrza w oponach.

Sprężone, gorące gazy przechodzą do wymiennika ciepła, otoczonego chłodnym powietrzem lub wodą.Czynnik chłodniczy przekazuje swoje ciepło temu chłodnemu powietrzu lub wodzie, czyniąc je ciepłym.I to krąży po domu, aby zapewnić ogrzewanie i ciepłą wodę.W międzyczasie czynnik chłodniczy skrapla się z powrotem do chłodnej cieczy i rozpoczyna cały cykl od nowa!

 

najnowsze wiadomości o firmie Kompletny przewodnik po powietrznych pompach ciepła  0

 

 

Pompy ciepła mogą być również świetnym źródłem ciepłej wody – ale woda będzie chłodniejsza niż z bojlera.W praktyce oznacza to, że jeśli korzystasz z wanny, będziesz potrzebować więcej gorącej wody, a mniej z zimnego kranu.Więc prawdopodobnie będziesz potrzebować większego zbiornika ciepłej wody, aby zaspokoić swoje potrzeby.

 

Korzystanie z powietrznej pompy ciepła w domu

Powietrzne pompy ciepła mogą służyć do ogrzewania domu i wody.Oto kilka rzeczy do rozważenia.

 

Korzystanie z powietrznej pompy ciepła do ogrzewania

Pompy ciepła działają najlepiej, gdy różnica między temperaturą wewnętrzną i zewnętrzną jest mniejsza.W taki sam sposób, w jaki Twoja lodówka musi ciężej pracować podczas upałów.Dzięki temu dobrze pasują do systemów ogrzewania podłogowego.Podłogi pokrywają znacznie większą powierzchnię niż grzejniki, więc nie muszą być tak gorące, aby zapewnić taką samą ilość ciepła.Powietrzne pompy ciepła mają również mniejszą moc niż kocioł gazowy lub olejowy.Oznacza to, że nie mogą dostarczać ciepła tak szybko.Zamiast tego najlepiej używać ich do powolnego ogrzewania domu przez dłuższy czas.

 

Powietrzna pompa ciepła i grzejniki

Jeśli masz w domu grzejniki i przechodzisz z ogrzewania gazowego na powietrzną pompę ciepła, prawdopodobnie będziesz musiał kupić większe grzejniki, aby utrzymać w domu toast.

 

Korzystanie z powietrznej pompy ciepła do ciepłej wody

Pompy ciepła mogą być również świetnym źródłem ciepłej wody – ale woda będzie chłodniejsza niż z bojlera.W praktyce oznacza to, że jeśli korzystasz z wanny, będziesz potrzebować więcej gorącej wody, a mniej z zimnego kranu.Więc prawdopodobnie będziesz potrzebować większego zbiornika ciepłej wody, aby zaspokoić swoje potrzeby.

najnowsze wiadomości o firmie Kompletny przewodnik po powietrznych pompach ciepła  1

 

 

Czy istnieją różne rodzaje powietrznych pomp ciepła?

Tak!Istnieją dwa główne typy powietrznych pomp ciepła: „powietrze-powietrze” i „powietrze-woda”.Większość instalacji powietrznych pomp ciepła w Wielkiej Brytanii to tak zwane instalacje typu powietrze-woda.

 

Powietrzne pompy ciepła typu powietrze-woda

Większość instalacji powietrznych pomp ciepła w Wielkiej Brytanii to tak zwane instalacje typu powietrze-woda.W tych systemach ciepło jest przekazywane do konwencjonalnego „mokrego” systemu grzewczego.A ta konfiguracja zapewnia ciepłą wodę i centralne ogrzewanie.

 

Pompy ciepła typu „powietrze-powietrze”

Mniejszość powietrznych pomp ciepła w Wielkiej Brytanii jest typu „powietrze do powietrza”.I, jak sugeruje ich nazwa, przekazują one ciepło do powietrza, które jest rozprowadzane po całym domu.Nie zapewniają jednak ciepłej wody.

 

Istnieje również hybrydowa powietrzna pompa ciepła, którą często można połączyć z istniejącą instalacją centralnego ogrzewania i kotłem.W tych hybrydowych systemach powietrznych pomp ciepła pompa ciepła zapewnia „podstawowe obciążenie” do codziennego ogrzewania i ciepłej wody.Przy kotle rozpalanym tylko w celu zapewnienia cieplejszej wody.Lub szybki zastrzyk ciepła podczas wyjątkowo zimnego przystawki.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Pompa ciepła do ogrzewania i chłodzenia Dostawca. Prawa autorskie © 2022-2024 sunrainheatpump.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.